Krzyż z łódzkiej matrycy Pawła Bobkowicza

Krzyż wybity ze starej matrycy łódzkiego grawera Pawła Bobkowicza z lat trzydziestych XXw. Egzemplarze z oryginalnej matrycy wybija Ryszard Myśliwiec z Łodzi.

Komentarze   

 
0 #2 profile 2018-10-30 19:36
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Cytować
 
 
+2 #1 Darek 2013-07-23 08:44
Krzyż pochodzenia łódzkiego, w większości znanych egzemplarzy od byłego łódzkiego grawera, kolekcjonera pana Ryszarda Myśliwca. Kontrowersje budzi pytanie, czy Krzyż wykonany został współcześnie ze starej matrycy? Pan Ryszard twierdzi, że przejął po starym zakładzie pudełko odkuwek i jedynie je wykończył. Bywają egzemplarze oznakowane tylko numerem, numerem i serią i bez oznaczeń. Moje krzyże posiadają oznakowania: 744 na dolnym ramieniu i drugi XXIV, 232 na poziomych ramionach.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież